istanbul pr ajansları listesi

Dijital PR Ajansı Nedir?

Dijital medyanın marka itibarı için her geçen gün daha önemli bir hâle geldiği bilinmektedir. Hizmet verilen sektör hangisi olursa olsun, müşteri kitlesine ulaşabilmek, ürün ve hizmetleri tanıtarak marka itibarı elde edebilmek için, dijital mecraları kullanmak gerekir. Bu bakımdan, internet siteler, sosyal medya platformları ve diğer dijital mecralar, halkla ilişkiler çalışmaları için önemli bir yere sahiptir. Marka değeri kazanmak ve mevcut değeri arttırarak sürdürmek için bir dijital pr ajansı ile çalışmak faydalı olacaktır.

İlginizi çekebilir: Moda PR Ajansları Hangi Hizmetleri Sunar?

Dijital PR Ajansı Tanımı

Faaliyetlerini dijital medya üzerinden yürüten, sosyal medya yönetimi, SEO, içerik danışmanlığı gibi aktivitelerle marka imajını güçlendirmek için çalışmalar yapan kurumlar dijital pr ajansı olarak tanımlanır. Bu ajanslar, radyo, televizyon, gazete gibi geleneksel ve ana akım medya platformları yerine, interneti ve internet kullanıcılarına ulaşılabilecek kanalları odak alarak halkla ilişkiler alanında çalışma yürütürler. 

Dijital PR Ajansları Hangi Alanlarda Çalışır?

  • İnternette görünürlük kazanmak, arama motorlarındaki sıralamaya bağlıdır. Bu yüzden, olumlu bir marka imajı yaratmak ve bu imajı sürdürmek için, hizmet verilen alan ile ilgili yapılan aramalarda görünür olmak gerekir. Bu bakımdan, SEO çalışmaları dijital pr ajanslarının hizmetleri arasında önemli bir yere sahiptir.
  • Hedef kitleyle doğrudan iletişime geçilen sosyal medya platformları da marka prestiji için büyük bir öneme sahiptir. Bu platformlarda yer alan profillerin yönetilmesi, paylaşımların planlanması, söz konusu platformlar üzerinden yürütülecek kampanyaların düzenlenmesi gibi aktiviteler dijital pr ajanslarının hizmetleri arasındadır.
  • İnternet sitesinde yer alan içerikler, kullanıcı davranışlarında büyük bir etkiye sahiptir. Birçok kullanıcı, firmanın web sitesini inceledikten sonra satın alma davranışı gösterir. Bu bakımdan, içerik yönetimi dijital pr kapsamında yer alan bir hizmettir.
  • Kullanıcılarda marka farkındalığı yaratacak, markanın hizmetlerinden ve yeniliklerinden haberdar olunmasını sağlayacak basın bültenlerinin yayınlanması, söz konusu bültenler için hedef kitlenin takip ettiği kaynakların bulunması, bültenlerin hazırlanması ve etkili hâle getirilmesi de dijital pr ajanslarının verdiği hizmetler arasında önemli bir yere sahiptir.

Sonuç olarak, dijital mecralarda marka iletişimi adına yapılan bütün çalışmalar, dijital pr kapsamına girer ve bu hizmet tanımına sahip olan firmaların faaliyetleri arasındadır. 

Dijital PR Ajansıyla Çalışmak Ne Kazandırır?

İnternette varlık göstermeyen ve internet kullanıcıları tarafından bilinir, erişilebilir olmayan bir firmanın başarılı olması mümkün değildir. Günümüzde marka imajı, büyük ölçüde internet üzerinden sağlanmaktadır. Dünya nüfusunun önemli bir kısmının sosyal medya kullanıcısı olduğunu düşününce, markayı kitlelere ulaştırabilmek için interneti verimli bir biçimde kullanabilmek gerekir. Hizmet verilen sektör hangisi olursa olsun, marka ile müşteri arasındaki iletişimi güçlendirmek için interneti efektif biçimde kullanmak gerekir. 

Dijital PR ajansları, tam olarak bu prensipte çalışmaktadır. İyi bir pr ajansıyla çalışarak, firmanızı sanal mecralarda görünür kılabilir, marka imajınızın pekiştirilmesini sağlayarak, müşteri kitlenizi genişletebilirsiniz.

kolaybulten.net’i Facebook, Twitter, Instagram sosyal medya hesaplarından takip edebilirsiniz.

Yararlanabileceğiniz Diğer Kaynaklar:

  1. https://www.edvido.com/ajanslar/dijital-pr-ajanslari/istanbul
  2. https://medyapr.com/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.