Basın Bülteni Gönderimi / Dağıtımı

Tanıtım Bültenleri

Tanıtım bültenlerini kullanarak yeni çıkaracağınız bir ürünle ilgili hedef kitlenizi bilgilendirebilir, ürününüz daha piyasaya çıkmadan müşteri tabanı oluşturabilirsiniz.

Etkinlik Bültenleri

Etkinliklerinize basın mensuplarını ve hedef kitlenizi davet edebilir, geniş kitlelere erişerek etkinliklerden daha fazla verim alabilirsiniz.

Proje Bültenleri

Şirketinizin yeni projelerini ya da sosyal sorumluluk projelerinizi basın bülteni ile duyurarak şirket imajınızı güçlendirebilirsiniz.

Ödül Bültenleri

Ödül bültenleri ile ödüle layık görülen ürün ya da hizmetinizin değerini ortaya koyabilir, hedef kitlenizde merak uyandırabilirsiniz.

Basın Bülteni Dağıtımı İle Marka Bilinirliğini Arttırın

Ekonomik

Basın Bülteni gönderim paketleriyle, sizin için en uygun çözümü seçebilirsiniz. Böylece size faydası olmayacak hizmetler için para ödemek zorunda kalmazsınız. Belirlediğiniz hedef kitleye ulaşmak için paket çözümler en ekonomik seçenektir.

Geniş Kitlelere erişim

Basın bülteni paketleri online yansıma ve yazılı basın yansıma garantisi seçenekleri ve ayrıca blogger çalışmaları ile basın bültenleriniz platformlara uygun hazırlanan içeriklerle geniş kitlelere ulaşır.

Kalıcı Fayda

Basın bültenleri haber niteliği taşıyan metinler olduğu için akılda kalıcıdır. Dijital platformlarda yayınlanan basın bültenleri sayesinde müşterileriniz şirketiniz veya hizmetleriniz ile ilgili arama yaptıklarında karşılarına çıkar.

Etkili Tanıtım

Basın bülteni, hem duygulara hem de akla hitap etmesi nedeniyle etkili bir tanıtım aracıdır. Bu sayede şirketinizin akılda kalıcılığı ve sektördeki otoritesi artar , sadık tüketici kitleleri oluşturabilirsiniz.

Basın Bülteni Dağıtımı Paketleri

Sizin için uygun hizmeti paketini seçebilir, farklı bir ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz

Başlangıç
650
İçerik Hazırlama
Editörlere Gönderim
Blogger'lara Gönderim
Röportaj Çalışması
Özel İçerik Oluşturma
Online Yansıma Garantisi
Danışman Desteği
1 Adet Basın Bülten
Kurumsal
1650
İçerik Hazırlama
Editörlere Gönderim
Blogger'lara Gönderim
Röportaj Çalışması
Özel İçerik Oluşturma
Online Yansıma Garantisi
Danışman Desteği
3 Adet Basın Bülteni
Yansıma Raporları
Özel
3250
İçerik Hazırlama
Editörlere ve Ajanslara Gönderim
Blogger'lara Gönderim
Röportaj Çalışması
Özel İçerik Oluşturma
Ulusal Basın (Web) Yansıma Garantisi
Danışman Desteği
8 Adet Bülteni
Yansıma Raporları
Sektörel ve Yerel Basın Yansıma Garantisi
Yabancı Basın Temsilcilerine İngilizce Gönderim

Basın Bülteni Dağıtımı Kimler Tarafından Yapılmaktadır?

Basın bülteni yazımı, dağıtımı, yayınlatılması, raporlanması ve firmalara sonuç hakkında bilgi verilmesi için hizmet veren şirketler vardır. Bunlar basın bülteni dağıtımı firmaları olarak bilinmektedir. Basın bülteni dağıtımı hizmeti veren bu şirketler, sizin hikâyenizi dinleyerek, yapmak istediğiniz çalışmaya yönelik içerik oluşturmaktadır. Hatta bunu yaparken firma yetkilinizle birlikte fikir alışverişi dâhilinde bir hazırlık süreci gerçekleştirilmektedir. Basın bülteni dağıtımı yapıldığında medya organlarının bunu ilginç bulmasını sağlamak da bu hizmeti veren şirketlerin işidir. Son dönemde profesyonel medya danışmanlığı hizmeti veren bu şirketler sayesinde pek çok başarılı basın bülteni hazırlanmaktadır. Böylece olumlu dönüşler ve bol kazançlar sağlanmaktadır.

Basın Bülteni Dağıtımı İle Medyada Yer Almanın Etkisi Nedir

Medyanın gücü tüm dünyaca bilinmektedir. Doğru hikâye ile bir kişiyi rezil ya da vezir etmek son derece kolaydır. İkinci Dünya Savaşından bu yana medyanın kitleler üzerindeki gücü çeşitli amaçlarla kullanılmaktadır. Basın bülteni dağıtımı ve medya ilişkisi bu yüzden birçok firma tarafından kullanılan etkili yöntemler arasındadır. Okuma yazma oranını yükseltmek adına yapılan bir projeye önayak olmak ve o projeyle birlikte adını duyurmak X firması için güzel bir reklamdır. Bunu yapmanın en etkili yolu, kamu spotu tarzında bir tanıtımdan ziyade basın bülteni dağıtımı olarak bilinmektedir. Medyada adını duyurmak, sosyal medya üzerinden projeler yürütmek hatta bununla ilgili küçük afişler hazırlayarak sokaklara asmak, en etkili duyurma yöntemidir. Bu çalışmalar, medya kullanımı yanında destekleyici niteliktedir. Ancak hepsi bir araya geldiğinde oldukça güçlü bir geri dönüş almak mümkün olmaktadır.

Basın Bülteni Dağıtımı İçin Maliyet Ne Kadardır ?

Medyada yer almaktan bahsetmişken bunu online basın bülteni dağıtımı ile yapmanın maliyetlerinden de bahsetmek gerekmektedir. Basın bülteni hazırlatmak ve yayınlatmak, sanıldığı kadar maliyetli olmayan bir hizmettir. Reklam hazırlatıldığında yayınlatma bedelinin çok yüksek olduğu bilinmektedir. Ancak basın bülteni yayınlatmak, medyada oldukça cüzi rakamlara denk gelmektedir. Bir TV reklam için 100.000 TL ödeniyorsa basın bülteni için bu rakam 500-3.000 TL arası olabiliyor. Basın bülteni dağıtımı için profesyonel bir şirketle anlaşmak, ihtiyaçlarınız doğrultusunda başarılı sonuçlar elde etmenizi sağlamaktadır. İnsanlara önemli bir projeyi tanıtmak, bir harekete katılmalarını sağlamak, kendilerini korumalarını anlatmak gibi nedenlerle bu çalışma yapılmaktadır. Reklam olarak algılanmaması da bülten duyurusunun daha fazla kişi tarafından dikkatle dinlenmesini sağlamaktadır. Kurumsal ve ciddi bir ifade kullanmak ve Türkçe dil bilgisinin kusursuz olması da bülten yayınlatmada son derece önemli detaylardır.

Basın Bülteni Nedir?

Haber değeri olan bir durumu ya da olayı duyurmak amacıyla medya üyelerine gönderilecek yazılı ve sesli mesajlar bütünüdür. Bu çalışmalar uzman kişiler tarafından hazırlanır. Markaların ürün ve hizmetlerini tanıtmada kullanılan etkili Pr reklam çalışmalarıdır. Bu bültenler gazete, dergi, radyo, online basın, televizyon kanalları ya da internet ortamında çeşitli mecralarda kullanılır. Bu bültenler yayınlama ya da bilgilendirme amacıyla oluşturulabilir.

Basın Açıklaması Nedir?

Basın açıklamaları belirli bir konu için bilgi veren kişilerin açıklamada bulunması için oluşturulan açıklama ortamıdır. Bu sürece gazeteciler ve basın mensupları davet edilir. Bu açıklamalar soru cevap şeklinde yapılır. Bir kişi ya da kurum adına basın açıklamaları yapılır. Genelde bu açıklamaları basın sözcüleri yapmaktadır.

Lansman Bülteni Nedir?

Lansman, bir ürün ya da hizmetin insanlarla paylaşılmasıdır. Lansman bülteni ise yapılacak olan tanıtım çalışmasıyla ilgili bilgi veren, insanların dikkatini çekecek detaylar barındıran görsel ya da yazılı bültendir. Bu bültende lansman zamanı, yeri ve davet bilgileri gibi detaylar yer alır. Böylece lansmanın tanıtımı kolayca yapılabilir.

Tanıtım Bülteni Nedir?

Tanıtım bültenleri bir ürün ya da hizmetin çeşitli yollarla tanıtıldığı yazılı ve görsel bültenlerdir. Basın bülteni türlerinden biri olan tanıtım bülteninde bir firmanın çalışmaları detaylı ve ilgi çekici şekilde tanıtılır. Bu bültenler geleneksel araçlarla yapılabileceği gibi modern dijital kanallar da kullanılabilir.

Basın Bülteni Neden Gereklidir?

Basın bültenleri firmanızın ürünlerinin ve hizmetlerinin tanıtılması için gerekli çalışmalar bütünüdür. Özellikle internet ortamında var olmanızı sağlar. Ayrıca markanızın çok sayıda kişi tarafından duyulmasını sağlar. Kriz durumlarında etkili bir basın bülteni ile marka imajınızı koruyabilirsiniz. Ayrıca backlink kullanarak arama motorlarında daha iyi yerlere gelirsiniz. Markanızı en uygun maliyetlerle etkili şekilde tanıtmak istiyorsanız ve gelirlerinizi arttırmak istiyorsanız basın bültenlerini tercih edebilirsiniz.

Basın Bülteni Gönderimi Nedir?

Basın bülteni gönderimi, firmanızın ürün ve hizmetlerinin tanıtıldığı haber değeri taşıyan olayların metinleştirilerek uygun yollarla insanlara ulaştırılmasıdır. Dijital ve yazılı basında uygun metinlerle dağıtılırlar. Bu hizmetin kapsamına içeriklerin hazırlanması, editörlerin çalışmalarını yapması, yansıma raporlarının sunulması girer. Bültenlerinizin gazete, dergi, sosyal medya, blog siteleri, haber siteleri, web siteleri ve farklı kanallar üzerinden gönderimi yapılır.

Basın Bülteni Dağıtımı Neden Gereklidir?

Basın bültenlerinin dağıtımı ürün ve hizmetlerinizi bilinir hale getirmek için gereklidir. Ayrıca markanızın itibarını oluşturma konusunda da sizlere yardımcı olur. Dijital alanlarda markanızın bilinirliğini arttırmak, kriz durumlarını yönetmek ve hedef kitlenize kolayca ulaşmak için basın bülteni dağıtımı gereklidir.

Basın Bülteni Gönderiminin Avantajları Nedir?

Basın bülteni gönderimi avantajları; ürün ve hizmetlerinizin dijital ortamlarda kolayca tanıtılması, markanızın bilinirliğinin artması, olumlu marka itibar yönetiminin yapılması, satışlarınızın arttırılması, kriz durumlarının firmanızın lehine çevrilmesi gibi avantajları vardır. En temel avantajı marka imajınızı güçlendirerek hedef kitlenize kolayca ulaşmanızdır. Ayrıca arama motorlarında üst sıralara çıkmanıza ve rakiplerinizin önüne geçmenize de yardımcı olur.