Basın Bülteni Gönderimi / Dağıtımı

Tanıtım Bültenleri

Tanıtım bültenlerini kullanarak yeni çıkaracağınız bir ürünle ilgili hedef kitlenizi bilgilendirebilir, ürününüz daha piyasaya çıkmadan müşteri tabanı oluşturabilirsiniz.

Etkinlik Bültenleri

Etkinliklerinize basın mensuplarını ve hedef kitlenizi davet edebilir, geniş kitlelere erişerek etkinliklerden daha fazla verim alabilirsiniz.

Proje Bültenleri

Şirketinizin yeni projelerini ya da sosyal sorumluluk projelerinizi basın bülteni ile duyurarak şirket imajınızı güçlendirebilirsiniz.

Ödül Bültenleri

Ödül bültenleri ile ödüle layık görülen ürün ya da hizmetinizin değerini ortaya koyabilir, hedef kitlenizde merak uyandırabilirsiniz.

Basın Bülteni Dağıtımı İle Marka Bilinirliğini Arttırın

Ekonomik

Basın Bülteni gönderim paketleriyle, sizin için en uygun çözümü seçebilirsiniz. Böylece size faydası olmayacak hizmetler için para ödemek zorunda kalmazsınız. Belirlediğiniz hedef kitleye ulaşmak için paket çözümler en ekonomik seçenektir.

Geniş Kitlelere erişim

Basın bülteni paketleri online yansıma ve yazılı basın yansıma garantisi seçenekleri ve ayrıca blogger çalışmaları ile basın bültenleriniz platformlara uygun hazırlanan içeriklerle geniş kitlelere ulaşır.

Kalıcı Fayda

Basın bültenleri haber niteliği taşıyan metinler olduğu için akılda kalıcıdır. Dijital platformlarda yayınlanan basın bültenleri sayesinde müşterileriniz şirketiniz veya hizmetleriniz ile ilgili arama yaptıklarında karşılarına çıkar.

Etkili Tanıtım

Basın bülteni, hem duygulara hem de akla hitap etmesi nedeniyle etkili bir tanıtım aracıdır. Bu sayede şirketinizin akılda kalıcılığı ve sektördeki otoritesi artar , sadık tüketici kitleleri oluşturabilirsiniz.

Basın Bülteni Dağıtımı Paketleri

Sizin için uygun hizmeti paketini seçebilir, farklı bir ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz

Başlangıç
650
İçerik Hazırlama
Editörlere Gönderim
Blogger'lara Gönderim
Röportaj Çalışması
Özel İçerik Oluşturma
Online Yansıma Garantisi
Danışman Desteği
1 Adet Basın Bülten
Kurumsal
1650
İçerik Hazırlama
Editörlere Gönderim
Blogger'lara Gönderim
Röportaj Çalışması
Özel İçerik Oluşturma
Online Yansıma Garantisi
Danışman Desteği
3 Adet Basın Bülteni
Yansıma Raporları
Özel
3250
İçerik Hazırlama
Editörlere ve Ajanslara Gönderim
Blogger'lara Gönderim
Röportaj Çalışması
Özel İçerik Oluşturma
Ulusal Basın (Web) Yansıma Garantisi
Danışman Desteği
8 Adet Bülteni
Yansıma Raporları
Sektörel ve Yerel Basın Yansıma Garantisi
Yabancı Basın Temsilcilerine İngilizce Gönderim

Kurumsal kimlik oluşturmak, kamuoyunda tanınmak, firmaların son derece önemsediği bir durumdur. Çünkü iyi bir reklam olmaksızın hiçbir yeni kurulmuş firma, istediği başarıyı elde edememektedir. Rekabetle başa çıkmak adına özellikle son dönemde basın bülteni gönderimi çok önemli bir hale gelmiştir.

Basın bültenlerinin pazarlama amaçlı kullanılması artan internet kullanımıyla birlikte haber sitelerinin yaygınlaşması ve kullanıcıların sık sık ziyaret ettikleri platformlar haline gelmesidir. Reklamlar önemsenmezken haberlerin pür dikkat dinleniyor olması firmaların basın bülteni dağıtımı yapmasını sağlamaktadır. Bunu önemli bir projeye sponsorluk yaptığını söyleyerek gerçekleştirmek ise daha fazla kişinin dikkatini çekmeye yaramaktadır. Bir koşu etkinliği için önemli bir yiyecek içecek firmasının sponsorluğu halka duyurulmakta böylece etkinliğe katılım isteği artmaktadır. Arz talep meselesi ile doğru orantılı olarak etkinlikte de ürünlerin ücretsiz dağıtımı yapılmaktadır. Bu sayede ise bir firma en etkili reklam çalışmasını yapmış olmaktadır. Yapılan etkinlikten haftalar sonra bile bu konuşularak firma ismi akıllarda kalmaktadır. Peki, medya aracılığıyla yapılabilecek bu büyük etkinlik için basın bülteni nasıl ve kim tarafından hazırlanmaktadır?

Basın Bülteni Dağıtımı Kimler Tarafından Yapılmaktadır?

Basın bülteni yazımı, dağıtımı, yayınlatılması, raporlanması ve firmalara sonuç hakkında bilgi verilmesi için hizmet veren şirketler vardır. Bunlar basın bülteni dağıtımı firmaları olarak bilinmektedir. Basın bülteni dağıtımı hizmeti veren bu şirketler, sizin hikâyenizi dinleyerek, yapmak istediğiniz çalışmaya yönelik içerik oluşturmaktadır. Hatta bunu yaparken firma yetkilinizle birlikte fikir alışverişi dâhilinde bir hazırlık süreci gerçekleştirilmektedir. Basın bülteni dağıtımı yapıldığında medya organlarının bunu ilginç bulmasını sağlamak da bu hizmeti veren şirketlerin işidir. Son dönemde profesyonel medya danışmanlığı hizmeti veren bu şirketler sayesinde pek çok başarılı basın bülteni hazırlanmaktadır. Böylece olumlu dönüşler ve bol kazançlar sağlanmaktadır.

Basın Bülteni Dağıtımı İle Medyada Yer Almanın Etkisi

Medyanın gücü tüm dünyaca bilinmektedir. Doğru hikâye ile bir kişiyi rezil ya da vezir etmek son derece kolaydır. İkinci Dünya Savaşından bu yana medyanın kitleler üzerindeki gücü çeşitli amaçlarla kullanılmaktadır. Basın bülteni dağıtımı ve medya ilişkisi bu yüzden birçok firma tarafından kullanılan etkili yöntemler arasındadır. Okuma yazma oranını yükseltmek adına yapılan bir projeye önayak olmak ve o projeyle birlikte adını duyurmak X firması için güzel bir reklamdır. Bunu yapmanın en etkili yolu, kamu spotu tarzında bir tanıtımdan ziyade basın bülteni dağıtımı olarak bilinmektedir. Medyada adını duyurmak, sosyal medya üzerinden projeler yürütmek hatta bununla ilgili küçük afişler hazırlayarak sokaklara asmak, en etkili duyurma yöntemidir. Bu çalışmalar, medya kullanımı yanında destekleyici niteliktedir. Ancak hepsi bir araya geldiğinde oldukça güçlü bir geri dönüş almak mümkün olmaktadır.

Basın Bülteni Dağıtımı İçin Maliyet

Medyada yer almaktan bahsetmişken bunu online basın bülteni dağıtımı ile yapmanın maliyetlerinden de bahsetmek gerekmektedir. Basın bülteni hazırlatmak ve yayınlatmak, sanıldığı kadar maliyetli olmayan bir hizmettir. Reklam hazırlatıldığında yayınlatma bedelinin çok yüksek olduğu bilinmektedir. Ancak basın bülteni yayınlatmak, medyada oldukça cüzi rakamlara denk gelmektedir. Bir TV reklam için  100.000 TL  ödeniyorsa basın bülteni için bu rakam 500-3.000 TL arası olabiliyor. Basın bülteni dağıtımı için profesyonel bir şirketle anlaşmak, ihtiyaçlarınız doğrultusunda başarılı sonuçlar elde etmenizi sağlamaktadır. İnsanlara önemli bir projeyi tanıtmak, bir harekete katılmalarını sağlamak, kendilerini korumalarını anlatmak gibi nedenlerle bu çalışma yapılmaktadır. Reklam olarak algılanmaması da bülten duyurusunun daha fazla kişi tarafından dikkatle dinlenmesini sağlamaktadır. Kurumsal ve ciddi bir ifade kullanmak ve Türkçe dil bilgisinin kusursuz olması da bülten yayınlatmada son  derece önemli detaylardır.